Máš zlý deň a potrebuješ to ihneď zmeniť? Už len úvaha, že to chceš napraviť, je tou najlepšou pohnútkou aká ťa v danom momente môže stretnúť.
Nedávno sme boli na spoločnej večeri s manželmi žijúcimi v talianskom Turíne. Zuzana je Slovenka a vydala sa za Taliana Patrizia. V reštaurácii im čašník nalial do pohára víno a hoci si objednali deci, víno nebolo rozliate rovnako - Patrizio mal v pohári naliate menej a Mária viac.
Reakcia Márie: „No na tebe normálne šetria, sem už nikdy neprídem!“
Reakcia Patrizia: „Mne napadlo, že akí sú milí, lebo ti naliali viac..“
Mária sama priznala, že v Taliansku by nebola taká podozrievavá, ale keď príde domov, je to naopak. Patrizio tento problém nemá a keby mal aj naozaj naliate menej, nenahnevalo by ho to – vraj menej vína nikomu neuškodí.
 
Sú len dve možnosti ako sa budeme na životné momenty a situácie pozerať a preto si vyberme tie, ktoré nás urobia šťastnými.
 
Je lepšie vidieť veci POLOPLNÉ než poloprázdne. Platí to aj pre dovolenky, ktoré sa rýchlo míňajú. Nerátajme si koľko dní nám ešte ostáva, ale koľko dní si to ešte budeme užívať.
 
Vždy sa nájde dôvod na úsmev. Usmej sa BEZDÔVODNE na niekoho v tvojej blízkosti, kľudne aj teraz. Moment, keď sa ti úsmev vráti naspäť, je čarovný.
 
Každý deň môže byť výnimočný, záleží len na tom, ako sa naň NALADÍŠ. Zlé situácie ber ako ponaučenie a nie ako zlyhanie.
 
Nevzdávaj sa, aj keď to na prvýkrát nevyjde. Za väčšinou prelomových vynálezov a diel stáli mnohé POKUSY, ktoré nevyšli. Len vďaka neúnavnej sile niečo dokázať a nevzdať sa, dnes poznáme významné osobnosti, najvplyvnejšie spoločnosti a svetoznáme diela.
 
Buď slobodná vo svojom rozhodovaní. Nemusíš ísť vždy s davom, len preto, že sa to nosí. Prejav svoju INDIVIDUALITU a neboj sa robiť veci inak.
 
Uvedom si, že hoci neovplyvníš okolnosti, ktoré sa okolo teba dejú, VIEŠ ovplyvňovať svoj prístup k nim.​
 
 
 
 
 
Eňa, foto: archív SA, Shutterstock