Vaše letné príhody, ktoré ste nám poslali v letnej súťaži s Biodermou, boli natoľko skvelé, že si ich nemôžeme nechať len pre seba. Rozhodli sme sa niektoré z nich postupne uverejniť a veríme, že pobavia aj vás.
 
Sexi predavač
 
Milnulý rok v lete sme sa s kamoškami vybrali na dovolenku do Chorvátska. Celý týždeň sme chodili okolo obchodu s kozmetikou a obdivovali sme veľmi pekného predavača. Stále sme sa smiali, vymýšľali príbehy, tajne ho pozorovali, neúnavne chodili okolo, aby nás videl. V posledný deň dovolenky, keď sme nakupovali drobné suveníry nám tento sexi predavač povedal: "Dámy, dobre sa celý týždeň bavím, som Slovák, volám sa Peter a v tomto obchode som na letnej brigáde". 
(Monika)
 
Nočná návšteva
 
Minulý rok som bola na dovolenke s kamarátkou v Grécku. Po večernom programe v rezorte sme išli spať unavené z celodenného užívania slnečnej dovolenky, keď sa zrazu približne o druhej v noci zobudíme na to, že nám niekto búcha na dvere. Bol to zúfalý “nemčúr”, ktorý bol úplne “na pagáč”. Ani nevedel, kde býva a tak skúsil naše dvere. Vtrhol dovnútra a ľahol si na náš gauč. Tak sme ho tam nechali vyspať, hoci sme už spali iba na pol oka, lebo predsa len, nevedeli sme, čo sa z neho môže vykluť.
Cez deň sme potom dospávali na lehátkach a mali sme až do konca dovolenky zaručeného nosiča drinkov a kávičky. Občas nám aj napíše a vždy zaspomíname. 
​(Zuzka)
 
Zabuchnuté kľúče
 
Cestovali sme do Bulharska autom, po únavnej asi 20 hodinovej ceste sme večer došli do cieľa - Primorska. Keďže sme nemali zajednané ubytovanie, rozhodli sme sa, že jednu noc prespíme v aute a na ďalší deň si v kľude nájdeme ubytko, ktoré nám bude vyhovovať. Najedli sme sa v blízkej reštaurácii a samozrejme, keďže sme boli spotení po ceste, tak sme sa vybrali k moru, že sa tam okúpeme. Na pláži boli sprchy a tak sme sa veľmi potešili. Manžel šiel prvý, ja som sa zdržala pri kufri auta, vyberala som uterák a  kľúčmi som zamkla centrál. Kufor som mala stále otvorený a keď som si vzala svoje potrebné veci, zavrela som ho. A v tom mi blyslo hlavou, že kľúče som nechala v kufri! Uf, oblial ma pot, bežím na pláž za mužom, že však má pri sebe kľúče od auta a on tam stál, ako ho Pán Boh stvoril a vraví, že ich nechal na palubovke. Myslela som, že bude zúriť, ale po celodennom a nočnom cestovaní mu bolo do smiechu. Pribehol k autu, malý uteráčik si pridržiaval okolo bedier (aj keď naokolo nebolo nikoho...), a hľadal, čím by sme asi tak mohli otvoriť auto. Rozhodli sme sa, že rozbijeme na zadných dverách malý trojuholník a tak otvoríme dvere. Lenže čím rozbiť okno, keď všade naokolo je len piesok? K tomu nás začali štípať komáre, no už sme boli fakt dosť nervózni. Zrazu manžel kričí, že našiel balvan kúsok od nás, v kroví. Zahnal sa na trojuholník na dverách, uterák mu medzitým padol, nevedela som, či sa smiať, alebo sústredene ho povzbudzovať. Neviem už, na koľkýkrát ho rozbil, ale veru nebolo to jednoduché. Nakoniec sa nám to podarilo a do auta sa vysypali drobné kúsky skla. Cez rozbité okienko sa snažil otvoriť dvere, avšak nešlo to. Už bol zúfalý a myslel, že budeme musieť rozbiť normálne bočné predné sklo, no mne to nedalo a aj som to akosi otvorila. Uľavilo sa nám na chvíľu, z palubovky som vzala kľúče a konečne odomkla auto. Keď sme pozreli na hodiny, bolo niečo po polnoci. Celý zvyšok noci som nepokojne spala, snívalo sa mi, že niekto chodí okolo auta, že nám tam stále nazerá, no nebolo mi všetko jedno, ale nakoniec svitlo ráno a už bolo lepšie. Našli sme si krásne ubytovanie a dovolenka bola veľmi vydarená. Okrem rozbitého okna sme si domov viezli aj našu prvorodenú dcérku :-).
Ešte k tomu oknu - v obchode sme potom kúpili priesvitnú fóliu, nalepili na trojuholník a vyzeralo to ako originál. Fólia vydržala celú dovolenku, všetky cestné, colné, pasové kontroly a až keď sme boli už na Slovensku, pri Nitre nám to odletelo a to nám už nevadilo, lebo dovolenka bola vynikajúca a veľmi radi na ňu spomíname. Vlastne nám ju pripomína naše najstaršie dieťa :-).
(Katka)
 
 
Mená autoriek sú zmenené :)
 
 
 
 
 
Saška, foto: archív Bioderma,  SA