Ak by som chcela novú kabelku a mala by byť praktická a aj trendová, tak akú si mám vybrať? A sú „cross body“ ešte v móde?
 
Módna stylistka Zuzana Kanisová pre vás vybrala top kabelky, ktoré poslúžia nielen v práci, ale svojou aktuálnosťou upútajú všade, kam pôjdeš. Sú dokonalým doplnkom každého outfitu a preto, ak plánuješ nakupovať, pozri, čo je in a nájdi si to vo svojich obľúbených obchodoch.
 
Hoci sa kabelková móda nemení tak rýchlo ako oblečenie, aj tašky podliehajú módnym vplyvom. Napríklad návrat štýlu 70.rokov sa zreteľne prejavil v podobe semišového materiálu, strapcov, béžovej a bordovej farby či vakových tvarov. Minimalizmus zasa priniesol „nude“ farbu, ktorá ovládla aj doplnky, tašky nevynímajúc. Fenoménom posledných sezón je elegantná verzia, tzv. “messenger“ alebo „crossbody“ tašky, ktoré mali donedávna len čisto športový charakter.
 
Čo je trendy?
  • crossbody
  • semišový materiál
  • strapce
  • vaky
  • „nude“ farba alebo telová
 
 
„Bucket bag“
„Bucket Bag“ nemá v slovenčine ekvivalent, ale dá sa opísať ako menší vak. Aj keď sa spočiatku zdalo, že pôjde o sezónny hit, v kabelkovej hitparáde sa drží už najmenej rok. Možno aj z dôvodu, že je veľmi praktický. Nosí sa cez rameno a aj keď nebýva veľmi rozmerný, zmestí sa doň všetko potrebné. Na leto svoj šatník oživ modelom zo semišu. A niektoré modely sú dokonca vhodné aj do práce.
Kabelky Zara, Mango, H&M
 
 
Crossbody, Messenger bag
Crossbody bag alebo Messenger bag je super módnou kabelkou. V nedávnej minulosti mala čisto praktickú funkciu ako pracovná, športová alebo školská taška. Móda sa však mení a tak sa z tejto nenápadnej tašky stala elegantná vychytená „it“ bag. Ako skvelá asistentka určite oceníš jej maximálnu pohodlnosť, a to ,že ju nemusíš nosiť v ruke.
Kabelky: Banana Republic, Zara, Sophie Hulme
 
 
SHOPPER
Kráľovná tašiek všetkých pracujúcich žien! Zmestia sa do nej osobné aj pracovné veci a hodí sa takmer ku každému oblečeniu. Klasické neutrálne kusy odlož na jeseň a spríjemni si jar originálnejším modelom. Výraznejšie farba, cvoky, semiš či strapce z nej urobia šik vychytávku, pritom však stále vhodnú do práce.
Valentino, Zara, Zara
 
 
CLUTCH
Existujú ženy, ktoré bez listovej kabelky neurobia ani krok. Táto kabelka pôvodne určená na večer, je častým spoločníkom aj do práce. Ak patríš k jej verným fanúšičkám, daj pozor na to, aby bola dostatočne veľká a nemusela si riešiť jej primalý objem alebo že ti z nej niečo vypadne. Rozhodne sa pri výbere nepomýľ a nekupuj večerné modely (štrasy, flitre, veľmi výrazne farby, satén), ktoré sa do práce a ani na bežné nosenie nehodia.
Zara, Mary Katrantzou, Victoria Beckham
 
 
V kabelke nosíme svoj malý svet a sprevádza nás celý deň. 
 
 
 
 
 
 
 
(red), Zuzana Kanisová, foto: archív SA, Shutterstock, net-a-porter, reiss, h&m, mango, zara