O tom, či sú džínsy pre asistentku vhodné do práce sa dá diskutovať, vychádzajme však z faktu, že pre niektoré firmy sú prijateľné minimálne pre neformálne piatky. 
 
Poznať tipy ako najlepšie skombinovať džínsy tak, aby sme boli aspoň trošku elegantné je nevyhnutné. Nauč sa džínsy nosiť s elegantnejšími kúskami ako sako, blúzka, lodičky na vysokom opätku, čím im dodáš gracióznosť a šarm. Stačí len zopár detailov a tvoj outfit povýšia do neuveriteľných rozmerov športovej elegancie, ktorá každej z nás neuveriteľne pristane. A práve na túto tému nám pripravila skvelé rady módna dizajnérka Zuzana Kanisová.
 
Vyber si 
 
Skinny – asi najobľúbenejší strih. Hodí sa takmer každej postave. Daj si však pozor, aby džínsy neboli príliš bedrové, oveľa vhodnejší je vyšší pás, z ktorého nevidieť možné „faldíky.“
Boyfriend/Girlfriend – pohodlné, širšie, mierne padnuté džínsy. Hoci pôsobia viac casual ako skinny, s lodičkami na vysokom opätku stále spadajú do kategórie športovej elegancie a naviac neskracujú nohy.
Rozšírené – návrat 70.rokov poznamenal aj denim. Džínsy s rozšírenou nohavicou a zvýšeným pásom vyznejú veľmi žensky, pozor, vyžadujú vyššiu a súmernú postavu.
 
SPOĽAHLIVÁ KLASIKA
Kombinácia so sakom a blúzkou predstavuje ideálny pracovný styling. Lodičkami alebo sandálmi na vysokom opätku a jednoduchým shopper bagom dodáš celému outfitu ráznosť a eleganciu. Kombinácia denim + čierna + biela je nesmrteľná!
Džínsy Zara, sako Reiss, blúzka Marks nad Spencer,  topánky Reiss, kabelka Saint Laurent
 
 
VYSNÍVANÁ PÁRTY
Aký by to bol večierok bez dobre padnúcich džínsov! Voľ k nim večerný top (kľudne na ramienka), výrazné topánky so zvieracími vzormi a nápadnejšie šperky. K tomu už len jednoduchá listová kabelka a možeš vyraziť.
Džínsy Zara, top Chalayan, kabelka Zara, náušnice H&M, lodičky Jimmy Choo
 
 
URBAN CHIC
Ani pri kávičke s kamarátkou si neodpustíš svoje obľúbené džínsy? Urob to tak ako Francúzky! Skombinuj ich s pruhovaným topom alebo tričkom, obuj si baleríny a vytiahni elegantné perly. K nenútenej štýlovej kombinácií viac nepotrebuješ.
 
Džínsy Zara, top Marks and Spencer, kabelka a náhrdelník Mango, topánky H&M
 
 
 
 
 
 
 
(red), Zuzana Kanisová, foto: archív SA, Shutterstock, net-a-porter, reiss, h&m, mango, zara