Nosiť jednu blúzku k rôznym outfitom tak, aby vyzerala dokonale, štýlovo a vždy inak, nie je vôbec jednoduché. Dovtedy, kým nám niekto neprezradí všetky fígle!
 
Módna stylistka Zuzana Kanisová pre vás namiešala esenciu elegancie, vkusu a šarmu a stačila jej na to len jedna kvetová blúzka.
 
AKO NOSIŤ KVETOVÚ BLÚZKU? 
 
Nežne
Ženská, sofistikovaná a elegantná je kombinácia kvetov a bielej farby. Strih sukne v bielej farbe voľ podľa svojej postavy. Ak potrebuješ zjemniť tvar bokov, vyberaj strih do A, ak máš súmernú postavu, zvoľ puzdrovú sukňu. Biele doplnky sú v prípade tohto stylingu čerešničkou na torte!
Peplum blúzka Zara, sukňa a náušnice H&M, kabelka a sandále Mango
 
 
Po pánsky
Páčia sa ti kvety a pritom nie si žiadna romantická duša? Využi vo svoj prospech ich kontrast s pánskym štýlom a vymeň klasickú jednofarebnú blúzku za kvetovanú. V kombinácii s nohavicovým kostýmom a strohými doplnkami vytvoríš šik outfit!
 
Blúzka Zara, nohavice a sako Reiss, mokasíny a kabelka H&M
 
 
Štýlovo
Konečne je voľno a ty si môžeš obliecť džínsy! Harmonizuj ich športového ducha elegantnými doplnkami v telovej farbe v kombinácií so zlatou. Celý casual outfit tak dostane úplne iný, štýlový nádych.
 
Top Zara, džínsy J Brand, kabelka Mango, sandále Reiss
 
Toto musíš vedieť
  • Vyberaj JEMNÉ a drobnejšie kvetované vzory s bielym alebo svetlým podkladom, sú do práce vhodnejšie.
  • Voľ jednoduché NEUTRÁLNE strihy ako puzdrové šaty, úzke nohavice, puzdrové sukne a jednoduché blúzky. Volány a všetko zložité z teba urobia skôr hrdinku romantického filmu.
  • Jeden kvetový kus a DOSŤ! Kombinuj ho v neutrálnych farbách ako biela, smotanová, tmavomodrá, pudrová. Vhodné sú aj jemné pastelové farby ako bledomodrá, mentolová, bledožltá. Kombinácia s výraznými farbami môže vyzerať dobre, ale odlož si ju na voľný čas.
  • Nezabudni na správny MEJKAP! Kvety si priam pýtajú svieži upravený vzhľad. Skús rúž v korálovom odtieni, ktorý rozžiari celú tvár. Svojim nechtom tiež dopraj farbu v podobe červenej, korálovej alebo tehlovej. My sme si vybrali L´oréal Paris Collection Exclusive by Doutzen, vyzerá skvele!
    
  • Kvetový vzor je sám o sebe výrazný a nepotrebuje veľa šperkov. Obmedz ich na MINIMUM. Úplne ti postačí náramok alebo výraznejší prsteň.
  • Čo sa týka doplnkov, najistejšou voľbou sú topánky a kabelky V TELOVEJ FARBE, ktoré sa s kvetinovým vzorom nikdy nebijú. Vhodné sú aj s jemným metalickým nádychom v striebornej alebo zlatej.
 
 
 
 
(red), Zuzana Kanisová, foto: archív SA, Shutterstock, net-a-porter, reiss, h&m, mango, zara