Rušia vás deti pri práci? 3 dôležité rady ako to zvládnete.

Plniť pracovné úlohy, mať uvarený obed, pomôcť deťom s úlohami a byť ešte aj kreatívna? Dá sa vôbec takto robiť?

Nech všetci vedia, že ste mama

Pri telefonovaní sa nesnažte márne „umlčať“ vaše ukričané a rozbláznené deti. Buďte autentické a priznajte, že prostredie, v ktorom pracujete nie je bežné a už vôbec nie naklonené vo váš prospech, pokiaľ máte veľa práce. Home office neznamená spájanie pracovného a rodinného času, ale venovať sa práci z domu. A to je pre vás dobrý dôvod ako sa príliš nestresovať.  Buďte to vy, kto navrhne čas, kedy môžete komunikovať efektívne a uvidíte, že budete pochopené a rešpektované bez najmenšieho zaváhania. 

Veľké príležitosti pre deti

Sme v situácii, kedy všetci improvizujeme a preto dajte deťom príležitosť urobiť si veci, ktoré bežne robíte za ne. Je to cesta ako skôr dospieť a naučiť sa niečo nové. Deti vedia prekvapiť v tej najmenej očakávanej chvíli a tak si to ani vy nenechajte ujsť.


Bez harmonogramu to nepôjde

Každé dieťa potrebuje svoj režim, poznať čas na povinnosti a aj zábavu. V opačnom prípade sa ocitnete s podráždeným a vyčerpaným miláčikom v neúnosnej situácii.  Aby sme vám ušetrili čas, pripravili sme vašim deťom plán dňa. Vytlačte im ho a zaveste na viditeľné miesto. Berte to ako inšpiráciu a pokojne si prelepte časy alebo konkrétne činnosti tak, aby boli vašim deťom blízke.


Foto: archív Skvelaasistentka.sk, cover foto - allen-taylor-unsplash

Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore