NA TOTO NEZABUDNI PRED ODCHODOM NA DOVOLENKU!

Začína sezóna vytúžených dovoleniek a tak si nedočkavo počítame dni. Pred dovolenkou však treba všetko dotiahnuť, zabezpečiť za seba zaskakovanie a nič nenechať na náhodu.   

Takto to zvládnete bez stresu a paniky! 
 
Report šéfovi
Na prvý pohľad samozrejmá vec, ale veľa ľudí to proaktívne nerobí. Aj ak ste presvedčená, že sa všetko stihlo, je dôležité urobiť komplexný a jasný sumár vecí, ktoré počas
neprítomnosti budú aktuálne. Tiež nesmú v reporte chýbať veci, ktoré sa môžu vyskytnúť alebo skomplikovať. Ak bude mať šéf na stole manuál pre čas vašej neprítomnosti, prebehne vaša dovolenka menej hekticky a šéf si takto profesionálne a vyčerpávajúco pripravený materiál dlho zapamätá.
 
Poriadok musí byť
Snažte sa sprehľadniť súbory a databázy, ku ktorým budú nahliadať aj ostatní. Najlepšie urobíte, ak tie najpoužívanejšie vytiahnete na pracovnú plochu a presne ich označíte. Na stôl vyložte dôkladne označené najpoužívanejšie dokumenty, ktoré budú iní potrebovať. Váš pracovný stôl a okolie miesta si dôkladne upracte.
 
Už dopredu si zjednodušte návrat do práce
Nič asi nie je horšie ako návrat po dovolenke do práce. Veľa nevyriešených vecí, ktoré na vás čakajú, ale aj množstvo nových úlohy pre najbližie hodiny a dni. Urobte si podrobný plán povinností, ktoré na vás budú po dovolenke čakať. Snažte sa čo najviac z nich dotiahnuť ešte pred odchodom. Uvidíte o koľko to bude po návrate jednoduchšie.
 
Zaškolenie 
Ak za vás dočasne prevezme pracovné úlohy kolegyňa, nechajte si dostatočný čas na ozrejmenie všetkého, čo bude pri práci potrebovať. Nechajte ju, nech si niektoré veci vyskúša sama a dozrite, ako jej to ide. Nečakajte však, že sa pustí do všetkých úloh. Pravdepodobne popri svojej práci urobí to najnutnejšie a zvyšok si počká na vás. Ale aj to najurgentnejšie musí byť urobené perfektne, lebo je to aj vaša vizitka. Buďte precízna vo výbere osoby, ktorá za vás niektoré veci prevezme a klaďte dôraz na čo najlepšie zaškolenie.
 
Režim kontaktu 
Asi sa vám nepodarí na dovolenke úplne odstrihnúť od kontaktu s kolegami, a preto si určite aspoň pár pravidiel, aby to nebolo chaotické. Ideálne si dohodnúť pokiaľ možno len sms-kový kontakt. Správa nie je tak stresujúca ako vyzváňanie telefónu a nájdenie si zmeškaných hovorov. Správu takmer každý napíše jasne a stručne. Dajte v práci najavo, že emailom sa budete venovať veľmi sporadicky. Platí pravidlo, že: 
1. Na emaily máte efektívne autoreply aj s uvedením osoby, ktorá za vás vie veci vybaviť
2. Telefónov čo najmenej - tie berú na dovolenke veľa času a jednoducho na ňu nepatria (samozrejme pár dôležitých bude vždy)
3. Sms-ky sú fajn, ale nesmie ich byť veľa. 
A môžete sa aj nejako brániť prípadnej lavíne kontaktov počas dovolenky? Určite áno, venujte sa tomu vopred, dajte ľuďom pravidlá a pokiaľ to bude nevyhnutné, kľudne v správe dajte vhodne najavo, že ste na dovolenke. Každý rozumný človek to pochopí.
 
Zanechajte dobrý dojem!
Posledný deň pred odchodom dôsledne preverte kalendár, či tam nezostalo niečo nevybavené a skontrolujte tiež kanceláriu šéfa. Ak majú kolegovia nasledujúci deň poradu, pred tým než odídete, nachystajte všetko potrebné tak, aby prvé ráno bez vašej prítomnosti zvládli bez stresov. Prajeme peknú a ničím pracovným nerušenú dovolenku.   
 
 
 
Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore