Najväčšie kariérne chyby, ktoré robíme

Kým budú naše sny o úspešnej kariére sprevádzať niektoré chyby, cesta hore sa výrazne spomalí.


Nikto nevie o vašich ambíciách

Hlavou vám prehnane víria myšlienky vášho kariérneho rozkvetu, no nikto z nadriadených o nich ani len netuší. Smola. Môžete sa hnevať, že ste nepovšimnuté, avšak neupozorniť na niečo, čo očakávate od iných, je nevydarený krok k úspechu. 

Neviete popísať vlastný úspech

Je to výborný plat? Vysoká manažérska pozícia? Dôležité kompetencie? Vedenie tímu? Alebo práca v dobrom kolektíve? Dobrý šéf, šéfka? Pozitívne ohlasy? Možno túžite iba po niečom abstraktnom, ale neviete to pomenovať. Je to ako bludisko, v ktorom nehľadáte východ.

Zdá sa vám, že ste ešte na tejto pozícii neurobili všetko

Na žiadnej pozícii sa nedá urobiť všetko, čo vám napadne. Byť maximalistkou nie je ideálna cesta. Môžete skončiť v nekonečnom procese uskutočňovania a zlepšovania vecí, ktoré nikto neočakáva a nepotrebuje. Umenie je ísť ďalej vždy, keď ste odovzdali to najlepšie, čo vo vás bolo.

Myslíte si, že je správne robiť, čo sa páči iným

Na to, aby ste boli úspešné, nepotrebujete robiť rovnaké kroky ako ostatní. Napríklad, ak vaša kamarátka žne úspechy vo veľkej firme, neznamená to, že práca v menšej spoločnosti vám profesionálny rozvoj neponúkne. 

Každý rok meníte zamestnanie

Takýto trend vám zabezpečí stopku na pracovné pohovory. Na novú pracovnú pozíciu si nikto nezamestná kandidátku, ktorej perspektíva ostať v pracovnom pomere je jeden rok. Po daždi vychádza slnko a ak aj vo firme prekonáte ťažšie obdobie, posunie vás to profesijne vpred a do budúcnosti prinesie sladké ovocie.

Stále sa radíte s ostatnými

Ruku na srdce. Koľkokrát sa  predtým, než idete vykonať úlohu, uistíte množstvom otázok u kolegov? Vyhnite sa týmto chybám a pustite sa do úlohy svojpomocne. Kolegovia vás začnú vnímať ako silného hráča, ktorý sa vie rozhodovať sám a nie je odkázaný na rady iných.


Ena

Photo by freestocks.org on Unsplash 

Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore