VÝPOVEĎ VAŠU KARIÉRU NEOVPLYVNÍ

Výpoveď nie je vôbec až taká tragická a  dokonca v nás nakopne nové sily. Poďme ich spolu nájsť.    

Raz sa to stane kolegyni, inokedy zas najlepšej kamarátke. Každý z nás pozná ľudí, ktorí stratili prácu. Prezradíme vám, ako sa nenechať strhnúť dole a situáciu ešte viac nezhoršiť.
 
Čo robiť, keď sa v zamestnaní rušia pracovné miesta?
V žiadnom prípade nemajte hrôzu z toho, že urobíte nejakú chybu. Ani hrať sa na pštrosa a skryť hlavu do piesku sa nevypláca. Žiaľ, veľa zamestnancov si myslí, že najlepší spôsob, ako sa ubrániť pred výpoveďou, je za žiadnych okolností neupozorniť na seba negatívne. A tak sa snažia byť neviditeľní a dúfajú, že búrka prehrmí len tak okolo nich. Odporúčame však úplný opak. Začnite pracovný deň dobre naladené a nemyslite na najhoršie. Sústreďte sa na svoju prácu a svojím konaním upozorňujte na svoje výsledky a kvality. Spomeňte si, kedy ste obzvlášť rýchlo a dobre vyriešili zložité úlohy a presne tak sa pokúšajte pracovať aj dnes. Nezabudnite pritom na svoj tím a kolegov a nezatieňujte ich len preto, aby ste sa ukázali v lepšom svetle.
 
Ako ohrozí výpoveď moju kariéru?
Vlastne vôbec. Kedysi bol zamestnanec s výpoveďou akoby „označkovaný“ a mal zhoršené šance pri hľadaní nového zamestnania. To sa našťastie zmenilo. O tom, či výpoveď bude viesť ku zlomu v kariére, závisí v prvom rade od toho, ako to budete riešiť. Mnohí berieme výpoveď často veľmi osobne. Pokiaľ ste vedome nezlyhali, chybu nehľadajte na svojej strane, neobviňujte sa. V opačnom prípade, si ju zadefinujte a urobte plán B, aby ste chyby viac nezopakovali.
 
A keď sa to predsa stane aj mne a dostanem výpoveď? Ako mám reagovať?
Čím viac budete považovať výpoveď za koniec sveta, tým negatívnejšie sa to prejaví na vašej kariére. Vždy je dobré sa najprv opýtať, či môžete urobiť niečo, aby rozhodnutie váš zamestnávateľ zmenil. Ak sa nestane zázrak, príjmeme informáciu za fakt, zdvihneme hlavu a predýchame to. Mnohé ženy ešte mesiace po výpovedi nedokážu hľadieť vpred. Stále analyzujú minulosť a kladú si tú nešťastnú otázku: „Čo by stalo, keby som sa vtedy zachovala tak, či onak?“ Takéto myšlienky zbytočne paralyzujú a nikoho neposunú dopredu. Dnes je doba mnohých príležitostí a tak sa z toho tešme. Nemôžeme čakať, že nás život nepreskúša a nenaučí čeliť prekážkam.
 
Ako neprepadnúť smútku a kde načerpať nové sily?

Vzdelávajte sa. Prihláste sa na kurzy, online školenia a pracujte na sebe. Zvýši vám to sebavedomie a podnieti k novým a najmä silným  krokom. Zavolajte blízkym, na ktorých ste nemali čas a namiesto vyplakávania im ponúknite pomoc a podporu. Nikdy neobjavíte v sebe toľko síl ako vo chvíľach, ktoré vás skúšajú. A potom príde deň, kedy budete s rešpektom spomínať na obdobie, ktoré vás tak veľa naučilo a urobilo z vás nového a ešte lepšieho človeka.

Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore