Nalakované nechty sú neprehliadnuteľné, vidí ich každý. A prezradia o vás viac, než si myslíte.
Červená stimuluje zmysly a zvýšenie krvného tlaku, zatiaľ čo modrá má opačný účinok a upokojuje myseľ. Ľudia budú skutočne vsádzať viac a robiť riskantnejšie stávky, keď sedia pod červeným svetlom na rozdiel od modrého. To je aj dôvod, prečo je Las Vegas mesto červených neónov.
 
Červená ako chilli alebo ferrari
Ohnivý červený tón jasne kladie dôraz na dynamiku, rýchlosť, horúco a vášeň. Červené nechty prezrádzajú, že ste v neustálom pohybe, máte veľké očakávania a rady riskujete. Kto ukazuje červené nechty, dbá o svoj vzhľad, nemá strach z ľudí a ocení byť stredobodom pozornosti.
Pozor! A niekedy si rady presadzujete svoju pravdu.
Červený lak? Ten je pre odvážne.
 
Žltá ako zlatý dážď
Žltá farba, ktorú naše oči registrujú najrýchlejšie, dodáva energiu, pocity šťastia a radosti. Bez ohľadu na jej módnosť, na jar sa vždy tešíme na poriadne "prebudenie" a o to sa dokonale postarajú aj intenzívne veľkonočné farby. Je viac než isté, že máte rady veľa ľudí okolo seba, rozdávate úsmev, ste silné a len tak sa nevzdáte.
Pozor! Žltá rozväzuje jazyk, nositelia žltej niekedy viac rozprávajú ako konajú.
Žltý lak? Ten je pre veselé a zábavné ženy.
 
Hebká ružová
Ružová je zmes pokoja a zároveň energie, vyvoláva akúsi nežnú aktivitu.  Farba dokáže upokojiť rozhorčených a nervóznych ľudí, je farbou harmónie, šťastia a sentimentality. Jemná ružová pôsobí relaxačne a jej nositeľky uprednostňujú predovšetkým pokoj a harmóniu.
Pozor! Kto sa obklopuje ružovou, rád skresľuje realitu a následne čelí aj sklamaniam.
Ružový lak? Ten je pre romantičky.
 
Exotická fuchsiová
Túto farbu obľubujú náruživé dámy, ktoré sa pre veci rýchlo nadchnú a nechajú sa myšlienkami unášať. Všade musia byť, všetko musia vedieť a všetko sa ich týka. Sú premýšľavé, zaoberajú sa úvahami a rady meditujú. Nositeľky fuchsie sú tiež predvídavé a intuitívne.
Pozor! Hrozí vám prejav afektov, rýchle vzbĺknutie emócií alebo náhle vzplanutie hnevu. 
Fuchsiový lak? Ten je pre bezprostredné a žiadostivé.
 
Vamp purpurová
Tmavé majestátne odtiene bordovej a fialovej pôsobia spirituálne nielen na dámy, ktoré si zvolili lak tejto farby, ale aj na ľudí naokolo. Takýto lak vyžaruje nadriadenosť, prevahu a sebavedomie. Purpurová podporuje fungovanie tepien a žíl a stimuluje krvný tlak.
Pozor! Nositeľky vamp purpurovej rady prejavujú silné sebavedomie, čím často poprú osobné sympatie, nežnosť a láskavosť.
Vamp purpurový lak? Túžite po nezávislosti a rešpekte.
 
Snehová biela
Farba otvorených a úprimných ľudí. Biela je symbolom začiatkov - nová práca, nový byt, nový partner. Zrkadlí čistotu, nehu, nevinnosť aj cudnosť. Ste otvorené novým zážitkom a príležitostiam.
Pozor! Vytvárate dojem odstupu a chladu, aj napriek láskavému srdcu.
Biely lak? Tak potom ste vo svojom vnútri krehké, nežné a milé.
 
Azúrová modrá
Ide o jasnú potrebuj ukolísať sa k pocitu emocionálneho pokoja. Farba zrkadlí túžbu po stabilite a pokoji. Dá sa na vás spoľahnúť, nechcete blízkych ľudí sklamať. Modrá je zmyselná farba a nosia ju oddané ženy.
Pozor! Farba zrkadlí váš nevyrovnaný vnútorný svet, preto ho kryjete modrou.
Modrý lak? Obľubujú ho dôveryhodné a spoľahlivé ženy.
 
 
 
 
 
 
 
Monica, foto: archív SA, Shutterstock