Cez zimu naše telo pracuje na úspornejší režim a práve náhle oteplenie a príval jarnej energie môže spôsobiť pocit únavy a celkového oslabenia. Vtedy si zaslúžime väčšiu pozornosť.
 
 VEĽA PRESTÁVOK
Ak pociťuješ v práci únavu počas celého dňa, snaž sa obmedziť počas týchto dní ťahanie nadčasov. Na lepšie sústredenie sa doporučuje mať počas každej hodiny 5 minútovú prestávku.
 
 VEĽA VZDUCHU
Azda nič nedokáže zlepšiť náladu a dobiť energiu viac ako prechádzka na čerstvom vzduchu za slnečného počasia. Ak máš tú možnosť, vybehni si na obed o čosi ďalej než bežne zvykneš a uži si príjemnú prechádzku.
 
 VEĽA SPÁNKU
Je to ťažké, ale rob všetko tak, aby si mohla každú noc späť 8 hodín a kvalitne. Nedostatok spánku ťa hneď od rána v práci položí. Potom to budeš chcieť dobehnúť veľkými dávkami kofeínu a sladkého, čo ešte viac prispeje k tvojej telesnej a duševnej nerovnováhe.
 
 VEĽA VITAMÍNOV
Paradoxom je, že veľa chorôb sa šíri práve na prelome zimy a jari a v skorú jar. Drž sa ďalej od prechladnutých kolegov, zvýš príjem ovocia a zeleniny a dopraj si bohatú dávku vitamínov.
 
 VEĽA RADOSTÍ
Pusť sa do nejakej novej veci, ktorá odvedie pozornosť od únavy a melanchólie. Zájdi ku kaderníčke, na masáž alebo si kúp chic blejzer. Vdýchni jari nový rozmer a začni sa tešiť zo zmien, ktoré prináša nielen v prírode, ale aj v tvojom dennodennom živote.
 
 VEĽAKRÁT
Výrazne obmedz nezdravé tuky, neprejedaj sa a jedlo si rozlož na päť menších dávok denne. Pokús sa ráno štartovať s čerstvou ovocnou šťavou alebo smoothies a daj prednosť ľahším zeleninovým jedlám. Neúspešné diéty a hladovky hoď za hlavu!
 
 VEĽA PLÁNOV
Práve začiatkom jari je najvyšší čas na plánovanie letnej dovolenky. S prstom na mape a myšlienkami na teplé letné večeri pri mori, na jarnú únavu už ani nepomyslíš.
 
 
 
 
 
 
 
 
Paula, foto: archív SA, Shutterstock