Dnešný deň budeš mať oveľa lepší, ak zmeníš týchto päť pohnútok, ktoré nás prenasledujú každý deň a aj tak s tým nič nerobíme.
 
Nevenuj pozornosť svojmu mobilu na pracovných a ani rodinných stretnutiach. Rušíš dojem očakávanej sústredenosti a profesionality. Priateľom je tiež jasné, že tam nie si iba pre nich.  Prestaň pozerať každú minútu na displej, ťukať do mailov, chatov a pod. Začni sa správať tak, aby druhá strana ocenila tvoju prítomnosť a záujem o danú tému.
 
Každý deň nám prejde mysľou naša finančná situácia a aj keď nie vždy prinesie dobrý pocit, nič s tým neurobíme. Pozri sa poriadne na to, kam dávaš peniaze. Nájdi si čas a skontroluj si postupne všetky oblasti výdavkov. Zvyšuj svoje finančné povedomie a nenechaj to na náhodu.
 
Pravidelne a nedobrovoľne nás obklopuje množstvo negatívnych ľudí. Napriek tomu sme s nimi viac ako s blízkymi priateľmi a rodinou. Obklop sa naozaj dobrými kamarátmi, ktorí ťa podporia, nezávidia ti a môžeš sa na nich kedykoľvek spoľahnúť. Vyhýbaj sa nepodstatným konfliktom a radšej si nájdi čas na blízkych ľudí, pre ktorých nemáš v diári miesto.
 
Nenechávaj iných rozhodovať za seba. Začína to už ráno v práci, keď na povel vykonávame veľa úloh. Skús ich obohatiť o vlastné nápady, aby si nebola len otáčacím kolieskom v systéme. Pýtaj si kompetencie, buď kreatívna a neboj sa preberať zodpovednosť za väčšie úlohy. Ľudia sa radi zbavujú zodpovedností a hádžu vinu na iných. Tvoja pracovná pozícia je príliš ohrozená a preto si osobný priestor stráž. Buď rozhodná v práci aj mimo nej.
 
 Nemáš čas na preventívnu prehliadku, odkladáš zubára a radšej nemyslíš na drobné zdravotné problémy, ktoré nejako prechodíš? Si tak "busy", že radšej na to nemyslíš. Ešte dnes zavolaj svojmu lekárovi a dohodni si termín, nejaký určite nájdeš. Radšej termín o dva týždne ako žiadny! Pamätaj, že ti môže zachrániť dlhodobé zdravie alebo aj tvoj cenný život.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Paula, foto: archív SA, Shutterstock