Hoci obliekanie do práce má svoje obmedzenia, stále ostáva veľký priestor na fenomenálny prejav seba samej. Celý rok 2019 sa bude niesť v znamení extravagancie, ktorú môžete naplno využiť nielen vo voľnom čase, ale i v práci.
Ste pripravené vpustiť do svojho šatníka perfektnú náladu? Nasadnite na módny vlak a inšpirujte sa výberom kúskov, ktoré podporia vašu kreativitu na pracovisku. 
 
Ponorená v béžovej
Béžovou nemôžete nikdy nič pokaziť. Je jedno, či mávate v práci dôležité stretnutia a musíte vyzerať reprezentatívne alebo sa vaša každodenná práca točí len okolo počítača. Puzdrové šaty, nohavice či blúzky v tejto farbe pôsobia decentne, nenútene a pritom dodajú vášmu outfitu punc elegancie. Môžete staviť aj na odľahčené kabáty či trenčkoty, ktoré prechádzajú z béžovej farby do pieskovej.
 
net-a-porter.com - A.W.A.K.E., KHAITE
 
Pánsky štýl
Nohavicové kúsky sú priam nutnosťou v každom ženskom šatníku. Tento štýlový kúsok vzbudzuje v práci rešpekt a dôveryhodnosť. Venujte pozornosť maskulínnym strihom. Tohtoročná sezóna však kladie dôraz na svieže a výrazné tóny. Dbajte na farebnosť – je na vás, či to bude ružová, červená, žltá alebo tyrkysová. Nebojte sa byť výraznejšie medzi svojimi kolegami. Ak vám to dovoľuje dress code v práci, pánsky štýl vo výraznej farbe by mal byť pre vás voľbou číslo jeden!
 
net-a-porter.com - Totȇme, Stella McCartney
 
Farebné prúžky
Ani táto jar a leto nebudú bez nich „to pravé“. Prúžky už dávno nepredstavujú len námornícky štýl. Sú akýmsi oživením jednoduchého outfitu. Môžete siahnuť po klasickej dvojkombinácii farieb alebo odvážnejších prúžkov vo viacerých farebných tónov. Nosia sa na letných rozviatych šatách s dĺžkou až po zem, na overaloch, ale aj na sakách. 
 
net-a-porter.com - Mary Katrantzou, Missoni
 
Plisované a volánové
Hlási sa návrat ozdobných detailov v podobe plisov a volánikov! Opäť sa vrátili v ženskej a elegantnej podobe. Dbajte však na ich decentnú farebnosť a zvoľte skôr také farby, ako biela, béžová, hnedá alebo čierna. Na výber máte volániky či plisé v rôznych veľkostiach, od frivolných až po mohutnejšie a experimentálnejšie. Interpretujú ženskosť a sexepíl.
 
net-a-porter.com - Marc Jacobs, Prada
 
Crossbody kabelky
Veľmi obľúbený módny kúsok. Ak hľadáte kabelku, ktorá bude praktická a nebude príliš veľká, trefa do čierneho! Jednoducho si ju len prevesíte cez telo a máte obe ruky voľné. Niet divu, že si ju všetci zamilovali.
 
net-a-porter.com - Valextria, Marni
 
Hoci posledné roky nemajú svoje pravidlá a môžete si dovoliť takmer čokoľvek, najdôležitejšie je, aby ste si vedeli vybudovať svoj vlastný smer a držať sa ho. Berte tieto módne trendy ako inšpiráciu, ktoré vám môžu pomôcť k dotvoreniu vášho módneho „ja“!
 
Janka P.
hlavná foto: Kelly Samuel