Občas sa to stáva. Príde moment, ktorý nás doslova zloží a my hľadáme posledné kvapky energie, aby sme neprekonateľnému stresu utiekli.
Stres nás stavia do bojovej pozície a núti nás posúvať svoje hranice čoraz vyššie! Nadmerný stres však dokáže ľudský organizmus poriadne rozhodiť, obzvlášť vtedy, ak máte citlivú povahu. Čo však robiť v prípade, ak ste v kancelárii a máte toho ešte veľa pred sebou?
 
Pri hlbokom dýchaní nevnímate veci okolo seba citlivo
Nie, nesmejte sa, ide o jeden z najúčinnejších spôsobov, ako v priebehu pár sekúnd znížiť stres na minimum. Hlboký nádych s predĺženým výdychom pomáha upokojiť myseľ a tiež nervový systém. Keď sa sústredíte na dýchanie, menej sa venujete myšlienkam, čo vás vlastne trápilo. Ak sa niekoľkokrát po sebe hlboko nadýchnete a vydýchnete, pomaly sa vám vráti rozvaha a nadhľad.
 
Vôňa čokolády vás opantá a upokojí
Konzumácia malého množstva horkej čokolády znižuje hodnoty stresových hormónov v organizme. Obsahuje látku niacín, ktorá bojuje proti pocitom úzkosti. Stačí si už len privoňať k čokoláde! Samotná vôňa dopomôže k duševnému uvoľneniu a relaxácii! Aby toho nebolo málo, konzumácia tejto sladkosti zlepšuje prekrvenie mozgu, čo sa hodí pri riešení pracovných úloh.
 
Jedna zložitá úloha vám môže skaziť celý deň
Nahrnulo sa vám viacero povinností naraz a stres vám poskakuje na stole ako bláznivý? Určovanie priorít je pre asistentku číslo 1, ale ak už treba hasiť, nalepte si čo najrýchlejšie tri reflexné lístky s najdôležitejšíme úlohami. Nebojte sa vybrať aj tú najhoršiu. Hneď ako ju vybavíte, príde úľava a ostatné zadania vybavíte s ľahkosťou.
 
Čmárajte si do nemoty
Spravte si krátku prestávku, vypnite mozog a len tak si niečo čmárajte na papier. Dostanete sa do mentálnej zóny, ktorá prinesie pocit kľudu a pokoja. Striedanie farieb má tiež silné relaxačné účinky, preto neváhajte vytvárať dúhové šialenstvá. Ak máte veľký cit pre detaily, siahnite po mandale a venujte jej aspoň 5 minút. Má moc opantať vás, zníži hladinu kortizolu (stresový hormón), odvráti vaše negatívne myšlieny a zvyšuje sebaúctu.
 
Hudba motivuje a zázračne stimuluje energiu
Vôbec netreba pochybovať o tom, že hudba má na náladu a pracovný výkon ľudí obrovský vplyv. Ak sa to pre koncept vašej firmy hodí, vyskúšajte to v spoločných priestoroch, na chodbách alebo aj priamo na sekretariáte. Hudba dokáže ľudí emocionálne preladiť a to vždy do lepšej nálady. 
 
Poznáte svoje reflexné body na uchu? Mali by ste.
Pomasírujte si uši, trite ich vonkajšiu stranu, kde sa nachádza množstvo akupresúrnych bodov. Pri masírovaní putujú impulzy z pokožky do celého tela. Jemným tlakom špičkami prstov uvoľníte blokády a napätie, ktoré sú často príčinou našich problémov.
 
Výjdite von aj keď prší
Hýbte sa, ak je možnosť, choďte sa poprechádzať na čerstvý vzduch. Pohyb odbúra stres a vráti telu rovnováhu. Neriešte aké je počasie, hľadať zábrany, ktoré nám neuškodia je strata času. Doprajte si cez deň vitamíny, dodržiavajte pitný režim a otužujte sa. Napríklad aj krátkou prechádzkou vo vetre.