Vieš, že tento rok je priestupný? To znamená, že február bude mať 29 dní, teda o jeden viac. Najbližší takýto bude zase rok 2020. A teraz, keď máš ešte čas sa zamyslieť a povedať si, čo všetko môžeš pre seba urobiť v tomto výnimočnom roku, prečítaj si niekoľko inšpirácií.
 
Nový rok je ten najlepší čas na zmeny. Každý z nás je novým výzvam otvorený ľahšie, akoby sme dostali šancu robiť všetko odznova, zmeniť, čo sa nám nepáči a začať s nadšením a radosťou niečo nové.
 
Ak nechodíš rada do práce, neváhaj ani deň a už dnes si napíš na papier, v čom je príčina. Nevidíš vo firme perspektívy? Nebaví ťa práca? Máš zlého šéfa? Urob všetko preto, aby si čo najskôr našla príčiny a popracovala na ich vyriešení. Nie vždy to musí skončiť odchodom z práce, ale ak nenájdeš inú cestu, urob zmenu. Pamätaj na to, že prácou reálne žiješ takmer celý deň a keď ti prináša negatívne nálady každý deň, týždeň, mesiac, trápiš sa a na nič sa netešíš.
 
O cca 20 týždňov si obliekaš plavky. Tak už dnes si povedz, ako sa budeš o seba starať. Zmeň alebo uprav stravu, začni behať, tancovať alebo si nájdi fitko a hlavne režim, ktorý budeš dodržiavať. Ver tomu, že do júna sa dajú urobiť zázraky.
 
Zuby, zuby, krásne zuby. Úsmev slečny alebo dámy vždy očarí. Preto nepodceň aj tento detail a urob pre to maximum.
 
Daj si záväzok, že sa v niečom pracovne zlepšíš. Získaj nové zručnosti a kompetencie. Absolvuj zaujímavý kurz, ktorý ťa naučí nové veci a posunie ďalej. Je to záruka na lepší pocit zo seba a úspešné napredovanie.
 
Vyskúšaj nový účes alebo kúsok v šatníku. Inšpiruj sa v časopisoch alebo na internete a sama budeš prekvapená z výsledku. Zmena vizáže ťa ovplyvní aj zvnútra, budeš sebavedomejšia a budeš sa cítiť dobre.
 
Urob to, do čoho sa ti nechcelo celý rok. Je na to príležitosť práve teraz. Budeš sa cítiť oslobodzujúco a naštartovaná robiť veci skvele.
 
Ak máš už vo firme prax a ďalšie ambície, porozprávaj sa so šéfom o pridelení novej agendy alebo rozšírení tvojich kompetencií. Daj o sebe vedieť a hlavne netvár sa spokojne, ak to tak nie je.
 
Prestaň chodiť všade neskoro. Je to syndróm mnohých ľudí, ale ty si ho určite neosvoj. Prejav úctu k ľuďom nielen v práci, ale aj v súkromí a začni byť spoľahlivá a presná.
 
Kúp si nové topánky, a na podpätlku. Zhora sa lepšie pozerá, komunikuje a pocit rešpektu a prevahy ti nikto nevezme.
 
Buď viac s priateľmi, ale nielen virtuálne. Staraj sa o skutočných priateľov, tých budeš mať na celý život. Pamätaj, že vždy tu budú pre teba.
 
 
 
Príďte na naše januárové kurzy Profesionálna asistentka a Moderná business komunikácia - klikni sem
 
 
 
 
 
 
Eňa, archív SA, Shutterstock