Na trhu sa objavujú neustále nové potraviny, ktoré sú v súčasnosti nielen trendové, ale sú najmä chutné, mimoriadne zdravé a dokonale osviežia. Vybrali sme tri produkty, ktoré by bol hriech nevyskúšať! 
 
KOKOSOVÉ MLIEKO
Kokosové mlieko sa v súčasnosti objavuje ako súčasť mnohých produktov, a to nielen potravinárskych ale aj kozmetických. Jeho hlavnou prednosťou je, že je bezlaktózové, a teda vhodné aj pre ľudí intolerantných na laktózu. Chutí famózne v dezertoch, omáčkach inšpirovaných thajskou kuchyňou, v smoothies, ale aj ako chutnejšia a zdravšia náhrada mlieka do kávy. Kokosové mlieko má blahodarné účinky na organizmus. Obsahuje horčík, ktorý napomáha relaxácií svalov a bojuje proti nepríjemným kŕčom, ako aj vysoký podiel železa, s ktorého nedostatkom bojuje množstvo žien.
 
 
ACAI BERRIES
Ovocie pochádzajúce z dažďových pralesov Južnej Ameriky má predovšetkým silné antioxidačné účinky. Obsahuje tiež nenasýtené mastné kyseliny a aminokyseliny, ktoré pomáhajú rýchlejšie spracovať potravu a spaľovať tuky. Okrem toho, že pôsobí proti starnutiu, acai dodáva telu potrebnú energiu, takže je výborným spoločníkom počas pracovného dňa. Pridaj ovocie acai do čerstvých štiav alebo smoothies a namixuješ si tak dokonalý životabudič na každé ráno. 
 
 
GOJI
Goji alebo Kustovnica čínska má dôležité postavenie v tradičnej čínskej medicíne. Množstvom pozitívnych účinkov na ľudský organizmus sa radí k najzdravším potravinám sveta. Konzumácia plodov goji je vítaná aj v lete, pretože ochraňuje pred pôsobením UV žiarenia ako jedna z najúčinnejších zložiek potravy. Výborne pôsobí proti neduhom spôsobenými sedavou prácou. Obmedzuje bolesti chrbtice a hlavy, zlepšuje ostrosť videnia a je prirodzeným zdrojom energie. Pre dosiahnutie účinkov sa odporúča skonzumovať hrsť plodov goji, ktoré majú chuť podobnú sušeným hrozienkam. Môžeš si nimi posypať ovsenú kašu na raňajky a dokonca pripraviť aj čaj.
 
V obchodoch na výživu by ste tieto produkty mali dostať v sušenej forme alebo ako spracovaný polotovar v krabičke alebo plechovke a výnimočne aj čerstvé.
 
 
 
 
 
Paula, foto: archív SA, Shutterstock