10 vecí, o ktorých sa v práci nerozpráva

Niekedy môžeme mať dojem, že sa dá s kolegami rozprávať úplne o všetkom. A zrazu sa všetko zmení..

Dobrá atmosféra v práci pôsobí na ľudí blahodarne. Priaznivé vzťahy sú vzácne a aj ľahko zraniteľné. Preto sa oplatí zvážiť ako ďaleko zájdeme v našich rozhovoroch a či predsa len nenastavíme určité limity, ktoré vzťahy posunú vpred a nevrátia späť. Ponúkame vám zopát tipov, o čom sa s kolegami radšej nerozprávať:

  1. Nesťažujte sa, že už nevládzete. Jediný komu to môžete a mali by ste povedať, je váš nadriadený.
  2. Nepreháňajte to s rozprávaním o vašich zážitkoch z dovoleniek, výletov a z rodinných stretnutí. Nezachádzajte do detailov, chráňte si súkromie, kde sa dá.
  3. Nesťažujte sa kolegom. Aj malý náznak vašej kritiky sa o pár minút môže dostať „vo veľkom“ iným a dokonca šéfovi. Šanca na vysvetlenie vecí je pre vás minimálna.
  4. Nehovorte o vašich zdravotných problémoch. Tie sú čisto súkromná záležitosť.
  5. Neohovárajte. Nikto nie je dokonalý a nebude. V práci sa sústreďte v prvom rade na vaše povinnosti.
  6. Diskusie a otázky na plat a ďalšie finančné motivácie sú výhradne témou pre vás, vášho nadriadeného a personalistu. Pamätajte, nikoho iného vo firme.
  7. O politike by sa v práci rozprávať nemalo. Rôzne názory kolegov zaručene vyústia do negatívnych až nenávistných reakcií a postojov, čo zbytočne oslabí vašu pozíciu v práci. Aj váš nadriadený môže mať odlišné názory, preto sa o tých svojich hovoriť nevypláca. 
  8. Nikdy to nepreháňajte s vychvaľovaním konkurencie. Ste predsa zamestnanec danej firmy, zrejme ste si ju vybrali a tá sa na vás spolieha, že jej prinášate hodnoty a budujete dobré meno. Nadmerné vyzdvihovanie konkurenčných produktov, pracovného prostredia a iných predností inej firmy by sa vás nemalo týkať.
  9. Nehovorte o svojich osobných financiách. Je výlučne vaša vec, že napríklad splácate úver, že si dokážete mesačne sporiť alebo naopak, vždy niekoľko dní čakáte vyčerpávajúco na výplatu.
  10. Nerozprávajte každému o svojich nápadoch. Kým sa dostanete k ich finalizácií, závistlivci vás môžu za chrbtom ohovárať alebo predbehnúť so svojim pravdepodobne ešte vylepšeným nápadom. Niekedy sa veľa hovoriť nevypláca. 

Ak si postrážite týchto pár jednoduchých vecí, budete profesionálnejšie, vzbudíte väčší obdiv a rešpekt u kolegov a v očiach šéfa budete na jednotku. 


 Pozrite si ponuku našich aktuálnych kurzov. 
Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore