AKO NEZOŠALIEŤ Z VÝPOVEDE?

Venujte sa viac priateľom, rodine, známym, verným exkolegom, udržiavajte kontakty a to všetko zmixujte s dávkou sebazaprenia a odhodlania ísť ďalej. A nezabudnite na úsmev a šarm, lebo bez nich sa nezaobídete.  

Nehnevajte sa na hnev
Najprv je to hnev, popieranie, sebaľútosť, ale našťastie ide o bežného sprievodcu v takýchto situáciách. To ale musí postupne odznieť, aby ste mohli začať rozumne konať. Takže, pokiaľ ste v relatívnom pokoji, môžete rozmýšľať nad možnosťami, ktorým ste sa doteraz nevenovali.

Rozbiť sa?
Ísť večer na drink a "rozbiť sa" je lákavá príležitosť. Ak máte v pláne zájsť za známymi do podniku, zapíjať tam hnev alebo žiaľ v ich spoločnosti, nečakajte, že vás niekto poľutuje alebo pochopí. O takejto téme je lepšie hovoriť za triezva a cez deň, kedy sú všetci pracovne naladení.

Netajte výpoveď
Komunikácia je v tejto fáze najdôležitejšia. Ak sa uzavriete do seba a nikomu „radšej“ nebudete hovoriť, že máte padáka, hnev vás len tak ľahko neopustí. Nič nie je na tom, keď okoliu oznámite o výpovedi a aj ich požiadate o nové informácie, ktoré by vám mohli prísť vhod.  Prúdenie praktických informácií o vás a nových možnostiach, sú nesmierne cenné. A ak budete hovoriť otvorene s okolím o svojej situácii, máte postarané o prvotriednu terapiu. Zaženiete nepríjemné pocity a pochopíte, že svet sa netočí okolo jedného šéfa.

Nebuďte cez deň doma
Byť momentálne bez práce nie je žiadna hanba. Naopak, ste voľné a v ponuke. Diskutujte o tom s ostatnými, aby nepríjemné pocity opadli, raďte sa s priateľmi, čo ďalej, počúvajte ich rady, aj keď nie vždy budú zrealizovateľné. Buďte vďačné každému, kto sa snaží. Byť v centre pozornosti a záujmu zdvíha sebavedomie a to vám padne vhod. Stretávajte sa s ľuďmi pri kávičke, hlavne cez deň, kedy vaše rozhovory nebudú ovplyvňované večernou nostalgiou pri víne a nepomútia vám hlavu totálne.

Toto robiť nebudem!
Nebojte sa práce, ktorá spočiatku vyzerá „podradnejšie“, nikde nie je napísané, že keď budete šikovné, neporastie vaša kariéra po pracovnom rebríčku závratnou rýchlosťou. Niekedy sa treba vrátiť pár krôčkov späť, čo vám ale umožní väčší rozbeh. Veľa asistentiek ani po niekoľkých rokoch pôsobenia vo firme nepostúpi a naopak, iné sú povýšené v novej práci aj po roku.

Ukážte, čo viete 
Nechajte si poradiť od dobrých priateľov, čo by na vašom životopise, či motivačnom liste zmenili. Nacvičujte s nimi pracovný pohovor, až si budete isté, že viete takýto rozhovor viesť na úrovni a pohotovo. Nezanedbajte ani prípravu v cudzom jazyku.

Ako sa z toho nezblázniť?
Pre hľadanie novej práce si vymedzte svoj čas, maximálne 3 hodiny denne. Nehľadajte do vyčerpania, viac vás to pribrzdí ako poženie. Dostali ste priestor pre vaše obľúbené aktivity, tak to využite. Nepreseďte dni doma na gauči, choďte von, športujte, choďte do kina, divadla. V novej práci na to čas mať nebudete!


 Pozrite si ponuku našich aktuálnych kurzov. 
Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore