Čaká vás práca a vôbec sa vám nechce?

Aké rôzne príčiny nášho „nechce sa mi“ existujú pri plnení úloh? Na všetko existuje liek a aj na našu prirodzenú lenivosť.

Pozrime sa teda na to, aké sú spúšťače našej pasivity k úlohám, ktoré máme tendenciu si odkladať na ďalšie dni.
 
Problém 1:  Úloha je pre vás veľmi zložitá
 
Riešenie: Skúste si ju rozložiť na časti. Pamätajte aj na to, že ak úlohu dokážete splniť, táto skúsenosť vás posúva ďalej. Každá preložená úloha je spúšťačom narušenej disciplíny a vôle, čo znamená, že k odloženej povinnosti pribudnú aj ďalšie. Ak sa vám úlohy nakopia, situácia bude niekoľkonásobne zložitejšia. Predstavte si, že po práci na vás čaká voľno, ktoré si ale poriadne vychutnáte, až keď prácu dokončíte.
 
Problém 2:  Úloha je z vášho pohľadu nezmyselná. Nevidíte v nej žiadny význam, logiku...
 
Riešenie: Určite sa čo najskôr spýtajte na detail a pointu úlohy. Ten, kto vám to zadal, určite upresní, na čo to potrebuje. Spomeňte si, koľko ste už v minulosti riešili podobných úloh bez toho, aby ste sa opýtali. Nie je to škoda?
 
Problém 3:  Bojíte sa, že túto úlohu nezvládnete.
 
Riešenie: Je to úplne prirodzená reakcia. Väčšinou sa jedná o niečo nové, s čím ešte nemáte skúsenosti. Je dôležité, aby váš šéf vedel o tom, že to budete robiť prvýkrát a dal vám podmienky na splnenie zadania aj vrátane primeraného času. Ak aj napriek tomu nebudete vedieť, ako začať, porozmýšľajte, kto z firmy by vám vedel poradiť alebo kde inde by ste našli spôsob, ako úlohu vyriešiť. Majte na pamäti dve veci. Tá prvá je, že v žiadnom prípade sa do toho nepúšťajte bezhlavo a tá druhá, tešte sa, že sa posuniete a naučíte niečo nové. Jednoduché zadania z vás profesionálky nespravia, ale naopak, posúvanie latky nahor, zaručene áno.
 
Problém 4:  Práve teraz, keď to máte urobiť, absolútne sa vám nechce. 
 
Riešenie: Nepríjemné, najmä ak vás čakajú veci, ktoré naozaj nemôžete odložiť. V tomto prípade sa musíte nakopnúť. Myslite aj na to, že patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú dnes prácu. Dajte si k tomu hrsť orechov, dobrú kávu alebo banán. Urobte si 5 minútovú rozcvičku alebo krátku prechádzku. Potrebujete rozprúdiť v tele energiu. Najlepšie zafunguje, keď si ešte v ten deň naplánujete niečo príjemné, na čo sa budete tešiť (relax vo vani, dobrá kniha, film vo dvojici). Potom uvidíte, ako rýchlo budete chcieť mať veci za sebou.
 


 Pozrite si našu ponuku do sveta najnovších trendov.

 
 
Foto: archív SA, Shutterstock
 
 
Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore