Pokojne podľahnite týmto 3 trendom, vylepšia vám život

Čo robíte dnes večer? A cez víkend? To isté ako vždy?

Spôsob, akým trávite čas mimo práce, čo robíte počas svojich večerov a víkendov, ovplyvňuje psychický komfort v práci a vašu kariéru.  A vo veľkom aj súkromný život.

Niečo úplne nové

Vystúpte zo svojej bubliny a robte iné veci, nie tie každodenné. Autorka a odborníčka na kreativitu Danielle LaPorte odporúča vyhľadávať inšpirácie na neočakávaných miestach. „Ak si kuchárka, choď do múzea a ak si maliarka, choď do kvalitnej reštaurácie.“ Hľadajte inšpirácie na iných miestach ako obvykle. Vždy keď sa ocitnete v novom prostredí, váš mozog sa dokáže naplno aktivovať a nabudiť priam geniálnymi nápadmi a riešeniami. Je známe, že kreatívni a úspešní ľudia nesedia pravidelne doma na gauči, ale inšpirujú sa vonku.

Počuli ste už o prírodnom deficite? 

Je náročné robiť prácu, keď celý týždeň dýchame škodlivé mikroorganizmy pri zapnutej klimatizácii, pracujeme pod žiarivkovým svetlom, jedlo si ohrievami mikrovlnkami a zo všetkých strán útočí elektromagnetické žiarenie z mobilov a počítačov. To nie je ideálny spôsob ako dobre pracovať a zdravo žiť. Ambiciózni ľudia sú v kontakte s prírodou a doháňajú stratené. Veľmi obľúbené sú turistika, nordic walking, trekking, beh, surfovanie, lyžovanie, čokoľvek, kde odbúrate stres, posilníte srdce, znížite riziko mnohých ochorení, spomalíte proces starnutia a zvýšite si sebadôveru. Šťastní a úspešní ľudia vám vymenujú minimálne dve športové aktivity v prírode, kľudne sa ich opýtajte. A pamätajte, ísť len tak na prechádzku do lesa je úplne zadarmo, príroda je tu pre nás všetkých.

Odpojte sa

Prichádza nový trend a čoraz viac ľudí si plánuje čas po práci alebo cez víkend, kedy sa takmer úplne „odpojí“. Znamená to, že významne limitujú kontakt s telefónom alebo počítačom.  Sociálne média, nekonečná návšteva internetu, maily, správy, notifikácie, zvonenia, čokoľvek... je potrebné dať skutočne na druhú koľaj. Koľkokrát si v aute hovoríte, že už sa nikdy nepozriem do telefónu počas jazdy? Stojíte na červenej a čo urobíte? No predsa, pozriete si rýchlo nejakú web stránku alebo správu. Raňajkujete alebo obedujete? Znovu to isté, ste v displeji. Opakované pípania, zvonenia, či notifikácie spôsobujú nutkanie pozrieť sa na odkaz, čo ústi do závislosti. Kto podľahne trendu „odpoj sa“, naučí sa byť sám so sebou, naslúchať svojim myšlienkam a plne sa sústrediť na úlohy. Rôzne štatistiky uvádzajú, že na mobil sa pozeráme oveľa viac ako na našich blízkych doma. Tu niekde je asi slepá ulička, do ktorej sme sa takmer všetci dostali. A čo vlastne treba urobiť? Vlastne nič, len s tým začať. Začať s tým, že mobil doma bude ďalej od vás a v aute aj kvôli bezpečnosti bude vzadu v taške. Postupne sa vám podarí upokojiť a nutkanie sa výrazne zníži. Mozog konečne začne venovať skutočnú pozornosť činnosti, ktorú vykonávate. Okrem toho odbúra permanentné vyčerpanie a prinesie ozajstné a neprerušované pôžitky, o ktoré ste bežne ukrátené. K lepšej kvalite života nemusíte nič pridať, ale naopak, stačí iba ubrať.


Príďte na kurzy a zoznámte sa s novými ľuďmi. Kliknite sem     

Eňa,, Foto: Photo by Brandi Redd on Unsplash


Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore