VYTVORTE SI BUDÚCNOSŤ AKÚ CHCETE

S pohárom plným nových odhodlaní a elánu sa vždy lepšie začína. Je to signál, že chceme robiť veci lepšie, ísť ďalej a nasledovať svoje sny.

Nepodceňujte začiatok roka, je to čas na skvelé šance a nové životné príbehy.  

Ako začať

Spomeňte si

Napíšte si na papier, čo vám rok 2021 doprial. Kto bude trpezlivý, určite sa mu riadky postupne začnú zapĺňať. Pokračujte v úspešných veciach naďalej a oprášte aj malé víťazstvá.

Myslite vo väčšom

Kto myslí vo veľkom, otvárajú sa mu väčšie dvere možností. Aj keby ste nedosiahli presne to, čo chcete, je veľká šanca, že sa popri tom objaví niečo iné, ale významné. Odmerajte si svoju silu a odvahu a nebojte sa.

Menej sa báť robiť chyby

Strach z toho, že sa niečo pokazí, prípadne to bude dosť trápne, je moment, ktorý vás brzdí a neposunie ďalej. Na chybách sa nielen učíte, ale stávate sa aj silnejšie, smelšie a dokážete viac o veci zabojovať. 

Začnite chodiť na túry 

Ak sa vaše predsavzatia na rok 2022 týkajú zdravia, dobrej kondície a starostlivosti o seba, toto je ideálny spôsob, ako odštartovať svoje predsavzatie. Naplánujte si v každom mesiaci 2 až 4 výlety a postupne si zvyšujte ich obtiažnosť. Príroda je láskavá a vďačne vám pomôže udržať vaše telo v skvelej forme.

Prihláste sa na kurzy

Získajte viac vedomostí a zručností, vylepšujte si vlastné skóre a neostávajte pasívne. Dnešná doba nastavuje nové požiadavky a byť na čele nových schopností a posúvania sa vpred je rýchla dráha k úspechom.


Začnite písať menej správ a viac volať

Nájdite si čas, premôžte sa a zavolajte ľuďom, na ktorých vám záleží. Spomeňte si, kedy ste naposledy spolu hovorili a tešte sa, ak sa vôbec rozpamätáte. Písanie správ nás odstavilo od bližších kontaktov a aj keď to nie vždy cítime, sú tu celé mesiace aj roky, kedy už s niektorými ľuďmi vôbec nehovoríme. 

Chodievajte po schodoch

Nedávne britské štúdie zistili, že len desať minút chôdze po schodoch je účinnejších ako 50 mg kofeínu (pol šálky kávy), ak sa cítite byť unavené. Takže okrem spaľovania kalórií, vás svižné chodenie po schodoch dobije energiou a prispeje k udržaniu perfektnej kondície.


Obmedzte používanie sociálnych médií

Venujte svoj čas skutočným, živým okamihom s blízkymi ľuďmi. Ak ste to doteraz neurobili, je čas zakročiť. Každodenné fotenie od raňajok až po večerné odlíčenie skresľuje životy aj ich autorom. Radosť z vydarených záberov a nárast srdiečok a lajkov zatieňuje schopnosť dosiahnuť ozajstné šťastie. Teraz je ten čas, aby ste to zmenili a nielen o tom hovorili.

Prečo chcete tak veľmi chudnúť?

Najčastejšie predsavzatie a najmenej zdolané. Osvojte si nový prístup k svojmu zdraviu, aby ste sa netrápili. Neriešte krásu a dokonalosť, lebo boj s ňou môže byť neľútostný k vášmu psychickému pohodliu. Prestaňte sa porovnávať s „lepšími“, zrušte sledovanie dokonalých krások vylepšených všakovakými filtrami. Namiesto toho, aby ste sa snažili prudko vylepšiť, začnite si vážiť všetko, čo vaše telo pre vás robí. Majte sa viac radi, tešte sa zo zdravia, behajte, skáčte a neriešte maličkosti.

Staňte sa dobrovoľníčkou

Kto robí dobre, cíti sa dobre. Existuje veľa organizácií, ktoré potrebujú ľudí, aby im pomohli. Nájdite si takú, aká vám je blízka, zavolajte si tam a informujte sa, ako by ste mohli pomôcť. Potom sa už iba veziete na dobrých skutkoch a vaše sebavedomie a vnútorný pokoj si budete plnými dúškami užívať.

Presnejšie ciele

Mnohí začínajú nový rok s veľkými plánmi ako „viac cvičiť“ alebo „jesť zdravšie“. Je však menej pravdepodobné, že to zvládnete, pokiaľ nepomenujete konkrétne kroky ako sa k zmene dopracovať. Naplánujte si radšej tri dni, kedy budete behať, plávať, tráviť čas vo fitku a namiesto zákazu pojedania sladkostí si dajte záväzok, že dvakrát do týždňa si nakúpite ovocie. Takto si úspešne vytvoríte zdravšie návyky a aj s nimi vydržíte.


Naplánujte si návštevu u lekárov

Kedy ste boli naposledy u lekára? Naplánujte si všetky dôležité vyšetrenia a v rámci prevencie určite nič nevynechajte. Ak nechcete prepadnúť odkladaniu termínov, urobte to ihneď teraz. Akonáhle to budete mať zapísané v diári, uľaví sa vám a budete sa cítiť dobre.

Začnite čítať

Vypestujte si návyk čítania, či už máte radi knihy, časopisy alebo blogy. Pestovanie takéhoto návyku je dôležité pre váš osobný rast, sebazdokonaľovanie, kreativitu a lepšiu slovnú zásobu. Čítanie zvyšuje vašu schopnosť vcítiť sa do druhých, robí z vás lepšiu priateľku, susedku a milovaného človeka.

Strážte si svoje myšlienky

Naše myšlienky riadia naše rozhodnutia a väčšinou ani o tom nevieme. To, čo robíte, je ovplyvnené tým, na čo sa najviac v živote zameriavate. Ak sa sústredíte často na smútok, pomstu, hnev, nebudete príliš motivované. S pozitívnym myšlienkami, podniknete oveľa viac krokov vpred. Minimalizujte negativitu a znásobujte svoju pozitívnu energiu a myslenie.

Zbavte sa toxických priateľov

Mnohé štúdia upozorňujú, že svoj čas trávime oveľa častejšie s ľuďmi, ktorých si nedobrovoľne vyberáme a mnohí z nich používajú nebezpečné stratégie pre našu psychiku. Ide o toxických ľudí, ktorí nás radi zaťažujú svojimi problémami, tvária sa, že sú milí, hoci ťažia len vo svoj prospech. Potrebujú, aby sa ľudia naladili na ich zlú náladu a sami sa tak cítili lepšie. Spomeňte si na ľudí, ktorí vám v živote pomohli, podporili alebo držali palce a vy ste na nich nemali čas. Začnite odznova a venujte svoj čas tým, ktorí si ho zaslúžia.Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore