Tieto chyby znehodnotia váš životopis

Vyhnite sa týmto chybám a urobte si svoj životopis správne a atraktívne. Konkurencia je dnes veľká a tak sa nedajte diskvalifikovať.

Záujemcov o pracovné pohovory pribúda a je veľká škoda, ak ich životopisy obsahujú tieto časté chyby.

 Ako uvádzate úroveň znalosti jazyka? Odporúčame sa vždy prikloniť ku korektnej klasifikácii od A1 až po C2. Úroveň začiatočníka nie je pre nikoho atraktívna a už vôbec nie, ak takéto hodnotenie napíšete na viac jazykov.

 Ak spomeniete znalosti počítačových programov alebo aplikácii, urobte tak len vtedy, ak sa skutočne máte čím pochváliť. Uvádzať k zručnosti pojem začiatočník alebo mierne pokročilý, nie je šikovný ťah, zvlášť, ak to od vás v požiadavkách nikto nevyžaduje.

 Určite spomínate v CV, že ste komunikatívna, organizačný typ, tímová hráčka. Tak ako všetci. Ak sa chcete trochu vynímať, napíšte iný, lepší výraz, napríklad, som organizačný talent. Zaujmete oveľa viac a zvýšite si šancu, že o tom budete môcť porozprávať aj na osobnom pohovore.

 Pozor na malý a hustý text. Čím je naše CV „vzdušnejšie“, tým je lepšie pre rýchlu orientáciu očí personalistu. 

 Ak nemáte bohatú predošlú pracovnú skúsenosť nemusí to byť nevýhoda, pokiaľ vieme upriamiť na svoje unikátne zručnosti a náš potenciál. Zbytočné vymenúvanie krátkych brigád, ktoré navyše ani nekorešpondujú s tým, čo sa od vás na pozíciu očakáva, vášmu životopisu nepridá. 

 Pozor na príliš ambiciózne napísaný životopis. Personalisti takýchto uchádzačov radšej obídu.

 Dlhodobým zvykom bolo uvádzať svoje hobby alebo koníčky. Robte tak len vtedy, ak v niečom skutočne vynikáte alebo robíte niečo výnimočné, zaujímavé.

 K predošlým a súčasnej pracovnej skúsenosti je potrebné uviesť aspoň tri body, ktoré zahrnú vašu náplň práce. Vyhnite sa prázdnemu miestu, t.j. len názov pracovnej pozície a nič viac. Tiež to nesmiete ani prehnať a rozpísať na pol strany, čo robíte každý deň.

 Chybné alebo neúplné názvy spoločností a firiem, v ktorých ste pracovali alebo ešte pracujete. Samozrejme, núti to zamyslieť sa, či ste dôsledná uchádzačka. 

 Ak uvádzate absolvované kurzy, odporúčame vždy napísať jednou, dvomi vetami, čo vám kurz dal a čo vás naučil.

 Pri uvádzaní bydliska sa zamerajte na adresu, na ktorej aktuálne žijete. Tak môže zamestnávateľ ľahšie zvážiť vaše pozvanie na pracovný pohovor.. Často je v CV uvedené rodné mesto a žiadna zmienka o aktuálnej adrese. Ak uvádzate v CV Nitru a hlásite sa  o prácu v Bratislave, personalista má dilemu, či máte trvalý pobyt v hlavnom meste, či chcete dochádzať alebo ste si nevšimli mesto výkonu práce. Aj to môže byť prekážka.

 Všimli ste si názov súboru vášho CV, ktorý posielate? Väčšinou obsahuje nezmyselné znaky namiesto jasného pomenovania.


Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore