Ako sa obliecť na videokonferenciu alebo video chat, aby ste vyzerali perfektne

To, aký typ oblečenia vám bude vidieť na obrazovke, predurčí aj vašu právomoc a autoritu. Zvoliť si elegantnejší outfit sa oplatí aj na pár minút.

Bystré ženy veľmi dobre vedia, že aj na túto udalosť sa treba vizuálne pripraviť. Verte, že existuje určitý rozdiel medzi obliekaním do kancelárie a obliekaním pred kameru.

V dnešnej dobe vyspelých technológii nachádzame dostatočný spôsob efektívnej komunikácie a veľa úloh robíme aj z domu. Veľa žien podceňuje svoj vlastný štýl a nedbá na celkový dojem. Pozor, aj tu platí etiketa obliekania. Treba rozlišovať, či budete sedieť na klasickej videokonferencii, kde je vás obvykle vidieť celkovo ako sedíte za stolom alebo použijete videochat a ostatní vás vidia do úrovne dekoltu. Aký je v tom rozdiel? Veľký.
 
Top farby a vzory
Kamery pekne zobrazujú zelenú farbu, ale aj koralovú a ružovú. Perfektne pôsobí tiež overená modrá, medová a hnedá. Oblečte si jednofarebnú blúzku alebo bielu košeľu. Aj malé bodky alebo jemný dezén sú na oko veľmi príjemné. Pozor na veľké vzory, tie vzbudzujú chaos a prehlušujú vašu osobnosť. Ženy s vhodným outfitom pôsobia dôveryhodnejšie, lojálnejšie a pracovitejšie.

  

netaporter.com - Cefinn, Alexander McQueen, Zeus + Dione

Blúzky s malým stojačikom a zároveň V výstrihom

Sú priam dokonalé. Golierik kladie dôraz na pracovnú náladu a vaše istoty. Príliš veľký golier sa do záberu nezmestí a k pomeru tváre zobrazuje veľa nariasenej látky. Otvorený stojačikový golier to istí.  Jeho prednosť obľubujú ženy na vyšších pozíciach, kde je nutná dávka autority a vážnosti.

 
Okrúhly výstrih
Vyberte si top s mierne širokým a okrúhlym výstrihom. Tento tvar je vždy na kamere vidieť a nestane sa vám, že váš dekolt bude snímaný bez látky.  Svieži strih vysiela signály spoľahlivosti a pracovitosti a je veľmi obľúbený.


RADŠEJ NIE!

Nahá v obraze
V najlepšom prípade vás bude druhá osoba vidieť od hlavy až po ramená, no s najväčšou pravdepodobnosťou zachytená snímka začne od hlavy a skončí tesne pod kľúčnou kosťou. Ak je váš výstrih čo len trochu väčší, kamera môže zobraziť len jeho časť a vzbudzovať dojem nahoty. Stáva sa to bežne, preto myslite aj na takýto malý detail.  


Domáce tričká
Veľké výstrihy, tielka a obnosené domáce tričká znehodnotia dojem, ktorý ovplyvňuje vaše hodnotenia a mienku nadriadených. Aby ste pôsobili profesionálne a presvedčivo, stačí ak si zvolíte neutrálne a zároveň pekné oblečenie. 


Pásikavé topy  
Rozptyľujú záber a preto sú pre kameru nevhodné.

 


Veľké šatky omotané okolo krku  
Vzbudzujú dojem prechladnutia. Hoci ide o pekný doplnok, ak nedisponujete pštrosím krkom, šatku schovajte.BUĎTE O KROK ĎALEJ A NAVŠTÍVTE NAŠE ONLINE KURZY  


Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore