Čo by ste nikdy nemali obetovať pre svoju prácu

Niekedy máme pocit, že všetko, čo v živote robíme, je len a len naše zamestnanie. V živote je však toho dôležitého oveľa viac. Ak sa vaše hranice medzi prácou a osobným životom začnú strácať, nedosiahnete to krásne, čo má život napĺňať.

  1. Vysoké pracovné tempo a chronicky neodkladné povinnosti sú jedným z troch hlavných dôvodov rozvodu a neúspešných vzťahov. 
  2. Neustály stres v práci spôsobuje emocionálne vyčerpanie, nedostatok motivácie a neprekonateľnú fyzickú únavu. 
  3. Za ustavičným pracovným nasadením môže byť skrytá vážna porucha nálad, úzkosť a depresie.

Chcete byť úspešní? Šťastní? Alebo iba spokojní? Tak potom už nikdy pre svoju prácu neobetujte:

Vaše zdravie 

Na unáhlenej ceste za úspechom je také ľahké vzdať sa pravidelných obedov, zdravých potravín, dostatočného pohybu a spokojného spánku. A zoznam ďalej pokračuje. Urobte si ešte dnes bilanciu svojho zdravia a prerobte svoje zlé návyky. 


Vašu sebaúctu a hodnoty

Je dôležité, aby ste zapadli do vašej kultúry na pracovisku a hlásili sa k hodnotám, ktoré zdôrazňujú vaši šéfovia. Ale robiť niečo, len preto, že sa to od vás očakáva? Ak si začnete vyčítať, že sa podriaďujete pochybným štandardom iných, vážne porozmýšľajte, či vám to za to stojí. Nutnosť robiť veci, ktoré sú v rozpore s vaším morálnym kompasom, je príliš vysoká cena.


Vaše hranice

Stanovenie hraníc v práci znamená vytvorenie zdravých profesionálnych postupov vo svoj prospech. Tieto hranice vám často môžu pomôcť zostať produktívnymi a šťastnými v práci. A to najdôležitejšie, umožnia vám efektívnejšie oddeliť pracovný a osobný život. Ak v práci bojujete s určovaním limitov a komunikovaním svojich potrieb, príďte na náš kurz už 23.11.2023, aby ste sa naučili stanoviť si vlastné hranice. 


Vašich najbližších

Rodina, deti, partneri, priatelia. Očakávame od nich, že pochopia, aká je dôležitá naša práca („bez nej by neboli zaplatené účty, zubár ani dovolenky“). Všetky štúdie však preukázali, že niet nad dobré vzťahy s blízkymi, ktoré sú spájané s lepším zdravím a dlhším životom. Preto ich treba chrániť a investovať do nich svoj čas a lásku. Väčšina ľudí ľutuje, že popri práci zanedbávali svoje vzťahy. Pretože aj keď sa im v práci darilo, úspech sa stal pre nich nakoniec osamelým miestom, kde nemali nikoho, s kým by sa oň podelili. Pozrite si ponuku našich aktuálnych kurzov. 

Positivity Job s.r.o.

Partizánska 2

811 03 Bratislava

Slovakia


+421 911 566 766

+421 2 207 622 62


info@skvelaasistentka.sk

skolenia@skvelaasistentka.sk

© Copyright 2018 Všetky práva vyhradené.

Hore